PŘEJÍT NA OBSAH
DS E-RALLY TEAM VYBOJOVAL CELKOVÉ 5. MÍSTO NA 2. SOUTĚŽI MČR V ECO RALLY NA MORAVĚ 
Praha, 13.května 2024

Víkendová ecoRally Morava prověřila nejen výdrž baterek aut soutěžících, ale i jejich řidičské umění a soustředěnost navigátorů. Rychlé úseky střídaly technické pasáže plné esíček a vracáků, nádherná panoramata Jeseníků mizela v hustém stromořadí a v lesích, pod koly se vystřídal jak krásný hladký asfalt, tak nespočet děr a šotolina. 

 

Značka DS se na této soutěži účastnila s jedním vozem DS 3 E-TENSE a posádkou ve složení Pavel Baroň / Zdeněk Tomeš.

 

S každým takovým závodem si říkáme co všechno běžné sériové auto vydrží a kde až jsou jeho hranice. Na Rally Morava jsme se sice pohybovali na hranici jízdních vlastností našeho auta, ale baterka naší DS 3 E-TENSE by zvládla klidně i čtvrtou etapuNa startu se sešla kompletní špička závodníků a náš cíl byl vklínit se co nejvýše mezi ně. Přece jen jako posádka jsme startovali teprve podruhé a na rozdíl od Krumlova jsme naše DéeSo vybavili Rabbitem - snímá počet otáček kol a díky tomu známe přesnou vzdálenost jakou jsme urazili, takže náš cíl byl naprosto jednoduchý - dojet a to na co nejlepším místě - ideálně v první desítce“, shrnuje Zdeněk Tomeš.

 

Páteční etapa odstartovala až navečer a na soutěžící čekaly 3 rychlostní zkoušky. Poslední zkoušku vozy dojížděly už skoro za tmy a vzhledem k tomu, že naše posádka moc chyb neudělala, tak šla spát s průběžným krásným třetím místem.

 

O to těžší bylo vstávání do sobotního dne - zde už nebyla euforie ze skvělého umístění, ale přišla zodpovědnost a vědomí, že o to víc nesmíme nic pokazit a musíme do toho dát všechno. Dopolední 2. etapa měla 4 rychlostní zkoušky.

 

Musím říct, že jsme si je opravdu užívali, všechny navigační body jsme zdárně projeli a etapu jsme končili v Přečerpávací elektrárně Dlouhé Stráně. Zde pro nás ČEZ připravil nejen prohlídku elektrárny, ale vyjeli jsme až na vrchní hráz a nejenže jsme zde mohli udělat krásné fotky aut, ale rozhled do krajiny byl naprosto epický. Tohle vše jsme si mohli užívat plnými doušky, protože zde nebyl internetový signál, takže nikdo neměl šanci hledat umístění - odpočinuli jsme si a odnesli jsme si další hezký zážitek“, říká Pavel Baroň.

 

Třetí etapa odstartovala z úpatí Dlouhých Strání do posledních 3 rychlostních zkoušek. Tady to bylo už hlavně o tom neudělat chybu. Naše posádka žádnou zásadní neudělala,nicméně žádnou chybu neudělaly ani posádky před námi a tak jsme závod jako takový dokončili na 4. místě. Po započtení průměrné spotřeby je z toho celkové 5. místo, ale co je nejlepší, pro značku DS tak Pavel se Zdeňkem vyjeli první body a naše značka obsadila 3. místo.

 

Ač jsme na konci ecoRally byli trochu zklamaní, že jsme neudrželi 3. místo, tak ale zároveň zklamání velmi rychle nahradil pocit úlevy a štěstí, protože kdyby nám v pátek ráno někdo řekl, že budeme do 5. místa, vysmáli bychom se mu a nevěřili, že je to nereálné. Takže jsme si moravskou soutěž opravdu užili a už se těšíme na červencovou ecoRally Bohemia, kde zkusíme opět zabojovat o stupně vítězů a hlavně opět zkusíme vyjet co nejvíc bodů pro DS“, radují se svorně kluci.

 

 

Kalendář Mistrovství ČR v ecoRally:

 

1. závod 15. - 16. 3. ČEZ Czech New Energies Rallye

2. závod 10. - 11. 5. Futures Contproduct Classic Rally Morava

3. závod 12. - 14. 7. Bohemia Eco Energy Regularity

4. závod 9. – 10. 8. Eco Rallye Beskydy

5. závod 30. - 31. 8. Agrotec Eco Rally Hustopeče

6. závod 22. - 23.11 New Energies Rallye Železné Hory