PŘEJÍT NA OBSAH
FORMULE E: DS AUTOMOBILES BUDE USILOVAT O DALŠÍ BODY NA DVOU ZÁVODECH V BERLÍNĚ
10. května 2024
  • Po vynikajícím umístění na stupních vítězů v Monaku míří společnosti DS Automobiles a PENSKE AUTOSPORT na berlínskou E-Prix s pevným cílem získat další body.

  • Německý dvojzávod se koná tento víkend na zcela nové trati.

  • Jean-Eric Vergne je aktuálně sedmý a Stoffel Vandoorne devátý v šampionátu jezdců, zatímco DS PENSKE je pátý v pořadí týmů.


Mistrovství světa ABB FIA Formula E se od 11. do 12. května podesáté od roku 2015 přesune do hlavního města Německa. Klasické dějiště Formule E, historické letiště Tempelhof v Berlíně, se stane centrem dalšího ostře sledovaného závodu E-Prix. Na 22 jezdců na startovním roštu letos čeká další výzva, protože oba závody se pojedou na zcela novém 2,3kilometrovém uspořádání tamějšího okruhu.

 

Po cenných bodech získaných díky třetímu a čtvrtému místu Stoffela Vandoorna a Jeana-Erica Vergneho v Monaku míří DS Automobiles a její partner PENSKE AUTOSPORT do dvou berlínských závodů s cílem získat další umístění na stupních vítězů. DS PENSKE je v současné době na pátém místě v šampionátu týmů a na tomto drsném povrchu, kde bude klíčová péče o pneumatiky, chce podat dobrý výkon.

 

Jean-Eric Vergne (jediný dvojnásobný šampion v historii Formule E) a šampion z roku 2022 Stoffel Vandoorne s vozem DS E-TENSE FE23 mají za úkol maximalizovat šance společnosti DS Automobiles, která zůstává nejúspěšnějším konstruktérem ve Formuli E.

 

Eugenio Franzetti, ředitel DS Performance:

 

„Po Stoffelově skvělém pódiu v Monaku přijíždíme do Berlína s motivací dosáhnout stejně dobrého, ne-li lepšího výsledku. Letošní desátý ročník berlínského podniku nás čeká zcela nové uspořádání trati, které bude výzvou pro jezdce i celý tým. Víme také, že se jedná o velmi abrazivní okruh, kde bude důležité řídit energii a opotřebení pneumatik. V každém případě bude DS E-TENSE FE23 naším hlavním esem v rukávu, co se týče zisku dalších bodů!”

 

Klíčové výsledky od zapojení společnosti DS Automobiles do Formule E:

 

  • 113 závodů

  • 4 vítězné tituly

  • 16 vítězství

  • 49 pódiových umístění

  • 23 pole position

 

O PENSKE Autosport

PENSKE AUTOSPORT je americká závodní stáj, kterou v roce 2007 založil Jay Penske. Tým sídlí v Los Angeles v Kalifornii, která je největším trhem s elektromobily na světě.

 

Po mnoha úspěšných letech závodění v IndyCar (2007–2014) se tým s nadšením pustil do přechodu na elektromobilitu a stal se jedním ze zakládajících týmů mistrovství světa ABB FIA Formule E.

 

Mottem týmu je latinská věta „E Pluribus Unum“, tedy „V jednotě je síla“.

 

 

 

 

Více najdete v tiskové zprávě.