PŘEJÍT NA OBSAH
MISANO E-PRIX: ZBRUSU NOVÉ DĚJISTĚ PRO DS AUTOMOBILES A FORMULI E
Paříž, 10.4.2024
  • Na italském okruhu Misano se 13. a 14. dubna uskuteční první E-Prix a dva závody, které slibují opět velmi vyrovnané souboje.

  • Dvojice závodů v Misanu bude představovat šesté a sedmé kolo 10. sezóny světového šampionátu ABB FIA Formula E.

  • DS Automobiles a její partner PENSKE AUTOSPORT hodlají získat další body a vrátit se zpět mezi lídry šampionátu.

     

Po Tokiu přichází tento víkend na řadu Misano, které hostí svou první E-Prix a zahajuje tak evropskou část šampionátu. Misano Marco Simoncelli Wordl Circuit je stálá trať, pro Formuli E zkrácená na okruh o délce 3,381 km. Toto rychlé uspořádání s několika dlouhými zatáčkami bude pro 11 týmů na startovním roštu představovat novou výzvu, především co se týče o hospodaření s energií.

 

Jean Eric Vergne - jediný dvojnásobný mistr světa Formule E - a držitel titulu z roku 2022 Stoffel Vandoorne budou mít za volantem konkurenceschopného vozu DS E-TENSE FE23 k dispozici všechny nástroje, aby přivezli týmu DS PENSKE další body.

 

První závod v Misanu se pojede v sobotu 13. dubna v 15:00 středoevropského času, druhý závod odstartuje následující den ve stejnou dobu.

 

Eugenio Franzetti, ředitel DS Performance:

 

"Všechny týmy se při prvním evropském závodě 10. sezóny budou seznamovat s novým okruhem. Misano je stálá trať se všemi výhodami, které to přináší, především pokud jde o přilnavost a kvalitu asfaltu. Znamená to dokonale hladký povrch, největší výzvou ale bude hospodaření s energií. To je dáno rychlým charakterem trati, na níž bude klíčovou roli hrát strategie a schopnost efektivně hospodařit s energií. Jsme dobře připraveni, máme velmi rychlý vůz DS E-TENSE FE23 a dva skvělé šampiony, kteří ho budou řídit. Cílem je zajet lepší výsledek než při posledním závodě v Tokiu a především se vrátit mezi lídry."

 

 

Klíčové výsledky od zapojení společnosti DS Automobiles do Formule E:

 

  • 110 závodů
  • 4 vítězné tituly 
  • 16 vítězství
  • 48 pódiových umístění
  • 23 pole position

 

O PENSKE Autosport

 

PENSKE AUTOSPORT je americká závodní stáj, kterou v roce 2007 založil Jay Penske. Tým sídlí v Los Angeles v Kalifornii, která je největším trhem s elektromobily na světě.

 

Po mnoha úspěšných letech závodění v IndyCar (2007–2014) se tým s nadšením pustil do přechodu na elektromobilitu a stal se jedním ze zakládajících týmů mistrovství světa ABB FIA Formule E.

 

Mottem týmu je latinská věta „E Pluribus Unum“, tedy „V jednotě je síla“.