PŘEJÍT NA OBSAH
PADESÁTÉ PÓDIUM VE FORMULI E PRO DS AUTOMOBILES!
Berlín, 16.5.2024
  • Druhé místo na Berlin E-Prix představuje pro společnost DS Automobiles již 50. umístění na stupních vítězů od svého prvního startu v mistrovství světa ABB FIA Formula E.

 

  • Se dvěma dvojitými tituly a řadou vítězství zůstává DS Automobiles nejúspěšnějším výrobcem v historii Formule E.

 

  • S PENSKE AUTOSPORT, Jeanem-Ericem Vergnem a Stoffelem Vandoornem hraje francouzská značka v 10. sezóně významnou roli.

 

 

DS Automobiles napsala o uplynulém víkendu další kapitolu v historii mistrovství světa ABB FIA Formula E. Francouzský prémiový výrobce si díky druhému místu Jeana-Erica Vergneho v Berlíně připsal 50. pódium.

 

Od svého vstupu do tohoto sportu v roce 2015 je DS Automobiles trvale jedním z klíčových hráčů v plně elektrickém seriálu, který se nyní nachází ve své třetí generaci. Se 115 závody Formule E na kontě značka vybojovala čtyři mistrovské tituly (dohromady mezi týmy a jezdci), 16 vítězství v závodech, 50 umístění na stupních vítězů a 23 pole position.

 

Díky výkonům vozu DS E-TENSE FE23 a talentům Jeana-Erica Vergneho (jediného dvojnásobného šampiona Formule E) a Stoffela Vandoorna (šampiona Formule E 2022) jsou DS Automobiles a její partner PENSKE AUTOSPORT aktuálně na čtvrtém místě v šampionátu týmů, pouhých 17 bodů od prozatímních stupňů vítězů.

 

Do konce 10. sezóny zbývá šest závodů a francouzský výrobce je odhodlán využít veškeré své know-how k tomu, aby pokračoval v psaní historie Formule E.

 

Příští E-Prix se koná 25.-26. května v Šanghaji (Čína).

 

 

Eugenio Franzetti, ředitel DS Performance:

 

„Celkem 50 umístění na stupních vítězů ze 115 závodů podtrhuje náš dlouhodobý závazek k Formuli E i talent celého našeho týmu. Mám na mysli zejména naše jezdce, inženýry a mechaniky: hlavní síly, které stojí za touto fantastickou bilancí úspěchů, jež jsme společně nashromáždili už od druhé sezóny. Byly a budou samozřejmě i další těžší chvíle, ale můžeme s hrdostí říci, že DS Automobiles je jedním z ikonických výrobců ve Formuli E a že si náš tým bude i do budoucna klást ambiciózní cíle.“

 

 

Klíčové výsledky od zapojení společnosti DS Automobiles do Formule E:

 

  • 115 závodů

  • 4 vítězné tituly

  • 16 vítězství

  • 50 pódiových umístění

  • 23 pole position