PŘEJÍT NA OBSAH
POSÁDKA DS E-RALLY TEAMU BOJOVALA V ČESKĚM KRUMLOVĚ O TOP TEN
Praha, 18.března 2024

Ve dnech 15. a 16. března se na jihu Čech uskutečnil už 12. ročník průkopnické soutěže v rallye pravidelnosti s vozy na elektrický pohon. Českokrumlovský podnik patří jako jediný z českého kalendáře do světového poháru Bridgestone FIA ecoRally Cup, zároveň byl první soutěží nového ročníku ČEZ Mistrovství ČR v ecoRally. Soutěže se mezi 33 posádkami zúčastnily i vozy DS3 E-TENSE. Nejúspěšnější z nich skončil těsně za top ten. 

 

Náročná trasa soutěže s osmnácti měřenými úseky kopírovala loňský formát se slavnostním startem u Jaderné elektrárny Temelín s řadou atraktivních novinek. Zatímco přejímky posádek a soutěžních vozidel proběhly v Českých Budějovicích, celá sobotní etapa zavedla účastníky na tratě soutěže mistrovství světa Central European Rally, kde se na podzim proháněly největší hvězdy světového rallyesportu včetně Sebastiena Ogiera, Kalle Rovanpery, Otta Tänaka či Thierryho Neuvilla.

 

Posádka, kterou tvořili motoristický novinář a moderátor Jan Říha a motocyklový závodník David Pabiška po prvním dni soutěže figurovala na celkovém desátém místě mezi posádkami, které bojují i ve světovém poháru včetně zahraničních. Druhý soutěžní den, při kterém soutěžící ujeli víc než 300 kilometrů, znamenal pro stálou posádku nového českého týmu DS e-rally team pokles na celkové 11. místo v hodnocení světového poháru Bridgestone FIA ecoRally Cup a na 16.místo v rámci hodnocení ČEZ Mistrovství ČR v ecoRally.

 

Druhá posádka DS e-rally teamu Pavel Baroň – Zdeněk Tomeš nasazená do českokrumlovské soutěže skončila v hodnocení světového poháru Bridgestone FIA ecoRally Cup na 17.pozici a v soutěži ČEZ Mistrovství ČR v ecoRally pak na 19.místě.

 

Regularity rally neboli rally pravidelnosti má tradici zejména na jihu Evropy a spočívá v přesném udržování pořadatelem předepsané průměrné rychlosti. Zabydlela se ale i v Českém Krumlově, kde se jezdí od roku 2012. Podnik, který byl původně součástí doprovodného programu tradiční Rallye Český Krumlov, se v průběhu let osamostatnil a napevno zakotvil také ve světovém kalendáři FIA.

 

Příští soutěž ČEZ Mistrovství ČR v ecoRally i s účastí DS e-rally teamu se pojede ve dnech 10. a 11. května v okolí Olomouce jako Futures Contproduct Classic Rally Morava.