May 23, 2018

SAM BIRD ZÍSKAL V ZÁVODĚ E-PRIX V BERLÍNĚ CENNÉ BODY

SAM BIRD ZÍSKAL V ZÁVODĚ E-PRIX V BERLÍNĚ CENNÉ BODY

Britský závodník zůstává v boji o titul, v pořadí pilotů se drží na druhém místě. Tým DS Virgin Racing je v pořadí týmů na místě třetím. Do konce sezóny Formule E ještě zbývají tři závody.

Sam Bird získal v cíli závodu E-Prix v Berlíně cenné body a zůstává tak v boji o titul. Britský závodník se tři závody před koncem šampionátu drží na druhém místě v pořadí pilotů.

Pilot týmu DS Virgin Racing se během závodu posunul o tři místa dopředu. Ostartoval z desátého místa a do cíle dojel jako sedmý. Jeho týmový kolega a krajan Alex Lynn skončil na frustrujícím 16. místě.

Závod se jel na bývalém berlínském letišti Tempelhof, trať měřila 2375 m a byla tak jedna z nejdelších v letošním mistrovství Formule E. Sam Bird i Alex Lynn ukázali svůj potenciál již v testovacích jízdách, kvalifikace se povedla lépe Alexu Lynn, který dojel jako osmý.

V samotném závodě lépe odstartoval Sam Bird a svého týmového kolegu předjel. Na všechny piloty čekalo 45 kol ve stále rostoucí teplotě, kdy se pro všechny ukázala jako rozhodující spotřeba energie.

1400x800_56I9555

Sam Bird se po výměně monopostu držel na osmém místě a v průběhu závodu se mu podařilo předjet Jérôma D’Ambrisio. Alexu Lynnovi se také dařilo v druhé polovině závodu lépe, předjel několik soupeřů, ale ani tak se nevešel do Top 10.

Sam Bird: „Během závodu bylo především nutné maximalizovat potenciál. To se nám podařilo a na této velmi obtížné trati jsme získali body. Tempo v kvalifikaci jsme měli dobré, ale věděli jsme, že závod bude složitý. I po tomto závodě naštěstí stále zůstáváme ve hře o titul.“

Alex Lynn: „Čekali jsme lepší výsledek, ale i tak se dají vyzdvihnout pozitivní body. Před dalším závodem máme na čem pracovat a už se moc těším, až zase zasednu do kokpitu.“

Sylvain Filippi, technický manažer týmu DS Virgin Racing: „Trať v berlínském Tempelhofu je vždy náročná, nejdůležitější je umět hospodařit s energií. Naši oba piloti podali dobrý výkon, stejně jako ostatní členové týmu. To, že Sam získal body, je pro boj o titul velmi dobré. V dalším závodě v Curychu hodláme dosáhnout lepšího výsledku.“

Xavier Mestelan Pinon, ředitel divize DS Performance: „Výsledky berlínské E-Prix nesplnily naše očkávání, ale Sam si udržel druhé místo v pořadí pilotů a jako tým jsme stále ve hře o titul, a to je zásadní. Musíme nyní udělat vše pro dobrou přípravu na další závod a zabojovat.“

Příští závod Formule E se pojede 10. června v Curychu. Více informací naleznete na www.ds-virginracing.com