August 10, 2020

Třetí vítězství v řadě pro Antonia Félixe Da Costu a DS TECHEETAH

Třetí vítězství v řadě pro Antonia Félixe Da Costu a DS TECHEETAH

Antonio Felix Da Costa ovládl druhé kolo finále 6. sezóny, když si podruhé během dvou dnů dojel pro vítězství v nejintenzivnějším finále v historii motorsportu.

Byl to velice hladký průběh od začátku až do konce, Antonio nádherně odstartoval z pole pozice a držel se skvěle během celého závodu. Jeho týmový kolega Jean-Eric bohužel neměl takové štěstí, jelikož v tomto závodě dost bojoval s výkonem.

Antonio Felix Da Costa, 1.místo

“Nemám slov. Upřímně, to co zažíváme teď, vítězit třikrát v řadě za sebou stylem start cíl, o tom můžete jen snít. Je teď moc důležité, abychom si udrželi stejný přístup, jako máme nyní I v dalších čtyřech závodech a nedošel nám dech ve finiši. Mám absolutní důvěru v tým a v to, že se navzájem podržíme po celou dobu až do finálního dne 13.srpna..”

Jean-Éric Vergne, 10.místo:

“Nezbývá mi, než říct, že dnešek je opět další den, na který bych radši zapomněl. Dnes bylo důležité získat nějaké body a těšil jsem se, že budu bojovat o dobré umístění, ale bohužel jsem v půlce závodu ztratil výkon. Nyní zbývají čtyři závody a bude nanejvýš důležité dát do toho vše, co máme.”

Mark Preston, šéf týmu DS TECHEETAH:

“Co mohu říct víc, tento tým není nic jiného než ohromující a Antonio také. Třetí vítězství v řadě, všechny stylem start cíl, nemůžete dominovat více, i kdybyste si to přáli. Vychutnáme si tu dnešní radost, zítra si dáme důležitou pauzu a doslova nabijeme baterky, abychom byli schopni se stejnou formou vyrukovat i v sobotu a neděli. Bude to pro nás všchny opravdový test vytrvalosti a musíme vydržet až do konce, abychom domů přivezli obě trofeje. Je mi líto, že Jean-Éric měl další složitý den, ale nikdo se neumí vrátit zpět tak jako on, takže bych každému poradil, aby si na něj o víkendu dával pozor, neboť se vrátí zpět v plné síle.”

Xavier Mestelan Pinon, ředitel DS Performance:

“Další působivý výkon Antonia, který dominoval závodu od začátku do konce! Opět startoval z pole position a dosáhl neuvěřitelného výkonu. Dnešních 28 důležitých bodů ho pasuje na favorita Poháru pilotů a upevňuje naši pozici v rámci týmů, také jsem vděčný za bod, který získal Jean-Éric. Tyto velmi dobré výsledky potvrzují, že postupujeme vstříc našemu jedinečnému cíli: obhájit oba tituly! ”

Berlín / Harmonogram šesti posledních závodů 6. sezóny:

  • 6. srpna 2020 (obrácená trať)
  • 9. srpna 2020 (tradiční trať)
  • 13. srpna 2020 (trať s novými úseky)