November 11, 2020

ZNAČKA DS OPĚT PARTNEREM FESTIVALU FRANCOUZSKÉHO FILMU 2020

ZNAČKA DS OPĚT PARTNEREM FESTIVALU FRANCOUZSKÉHO FILMU 2020

Praha, 11. listopadu 2020

Značka DS se letos již potřetí stala partnerem Festivalu francouzského filmu v ČR, který se koná pod záštitou Francouzského institutu v Praze. Letošní už 23. ročník proběhne kvůli epidemiologické situaci a s ní spojeným restrikcím v online podobě ve dnech 19. až 25. listopadu 2020

Festival francouzského filmu je filmová přehlídka, která představuje co nejširšímu českému obecenstvu to nejlepší z francouzské produkce.

Projekce se budou tentokrát odehrávat na digitální platformě Dafilms.cz.. Každý večer ve 20,30 bude uveden jeden film.

Letošním ročníkem se budou linout nejrůznější žánry: dokumentární, komedie i vážnější formáty.

Pro zahájení letošního festivalu byl vybrán film režiséra Marca di Domenica AZNAVOUR A JEHO SVĚT. Jde o dokumentární film v hlavní roli se Charlesem Aznavourem a Romainem Durisem.

V roce 1948 dostává Charles Aznavour darem od Edith Piaf svou první kameru značky Paillard. Už ji nepustí z ruky. Až do roku 1982 s ní natočí hodiny a hodiny materiálu, který se stane základem pro jeho filmový deník. Aznavour filmuje život a žije to, co filmuje. Kamera ho doprovází, ať jde kamkoli. Natáčí na ni všechno. Životní peripetie, místa, kudy projíždí, přátele, lásky, problémy. Několik měsíců před svou smrtí začíná spolu s Marcem di Domenicem vybírat vhodné záběry. Chce z nich udělat film. Svůj film.

Mezi dalšími zajímavými snímky  lze jmenovat třeba další dokument ŽENA, který promlouvá hlasy 2 000 žen z 50 států nebo nás do letních dnů přenese komedie NA PALUBU či film LÉTO 85.

DS ztvárňuje roli partnera a sponzora této kulturní události.