Technologie

Když máte vyspělé technologie na své straně

DS 9 je vybavena technologiemi nejnovější generace a poskytuje maximální komfort cestování

DS PARK PILOT

DS PARK PILOT

Manévrování s DS 9

S DS PARK PILOT se parkování stane hračkou.

Tento inteligentní asistenční systém dokáže detekovat dostatečně velké parkovací místo pro DS 9. Stačí ho aktivovat a projet kolem zvoleného místa rychlostí do 30 km/h. Jestliže je prostor vyhovující, vůz zaparkuje samostatně podélně či kolmo, aniž by řidič musel použít pedály nebo volant.

DS ACTIVE SCAN SUSPENSION

DS ACTIVE SCAN SUSPENSION

Přizpůsobí se nerovnostem vozovky

Tento inteligentní systém odpružení funguje díky kameře umístěné v horní části čelního skla a senzorům, které nepřetržitě skenují nerovnosti vozovky. Data jsou ve zlomku vteřiny přenášena do počítače, který ovládá každé kolo samostatně. V závislosti na informacích se odpružení neustále přizpůsobuje pro optimální komfort jízdy.

DS ACTIVE SCAN SUSPENSION
DS ACTIVE LED VISION

DS ACTIVE LED VISION

Inteligentní osvětlení

DS ACTIVE LED VISION nabízí prostřednictvím hlavního LED světlometu a tří otočných modulů několik režimů osvětlení specifických pro různé situace. Moduly se natáčejí, čímž přizpůsobují úhel, intenzitu i dosah světelného paprsku daným podmínkám. Nezáleží na tom, zda jezdíte po městě, na venkově či po dálnici, světelný kužel se nastaví tak, aby zajistil co nejlepší viditelnost.

DS NIGHT VISION

DS NIGHT VISION

Spatříte i to, co je ve tmě neviditelné

V noci DS 9 nepřetržitě skenuje silnici pomocí infračervené kamery umístěné v přední masce. Systém dokáže detekovat chodce i zvířata až do vzdálenosti 100 metrů, takže víte o nebezpečí dříve a můžete rychleji zareagovat.

DS NIGHT VISION
DS DRIVER ATTENTION MONITORING

DS DRIVER ATTENTION MONITORING

Váš vůz vás hlídá

Ve dne stejně jako v noci vyhodnocuje systém pomocí senzorů a kamery známky rozptýlení či únavy u řidiče a porovnává je s trajektorií vozu. Pokud řidič vykazuje známky ospalosti nebo snížené pozornosti, je na tuto skutečnost upozorněn zvukovou a vizuální výstrahou na přístrojové desce.

DS DRIVE ASSIST

DS DRIVE ASSIST

Cesta k autonomnímu řízení

DS DRIVE ASSIST je asistenční systém, který výrazně zjednodušuje řízení, avšak ponechává si možnost kdykoli převzít zpět kontrolu nad vozem. Tento systém udržuje rychlost podle před ním jedoucího vozu a udržuje od něj konstantní vzdálenost, přičemž udržuje DS 9 ve zvoleném jízdním pruhu. Udržuje rychlost a daný jízdní pruh, což přináší vyšší bezpečnost provozu a pohodlnější cestování.
Systém také zvládne samostatně zastavit a znovu se rozjet (do 3sekundového limitu), což je ceněno při zhoršení dopravní situace.

DS DRIVE ASSIST