PLUG-IN HYBRIDY DS

 Kombinace benzinu a elektřiny u plug-in hybridních vozů DS E-TENSE zajistí vysoký výkon a nebývalé pohodlí. Elektřina je synonymem nízkých či nulových emisí a umožňuje tichý a dynamický rozjezd.

PLUG-IN HYBRIDY DS
PLUG-IN HYBRIDY DS

JISTOTA

Jezděte bez omezení s plug-in hybridními vozy DS

Jezděte bez omezení s plug-in hybridních vozy společnosti DS Automobiles. Plug-in hybridní pohon E-TENSE je k dispozici v kompaktním hatchbacku DS 4, novém SUV DS 7 i luxusním sedanu DS 9.

DOJEZD

Zjistěte vše o dojezdu svého plug-in hybridního vozu

Dojezd v plně elektrickém režimu vašeho plug-in hybridního vozu může ovlivnit řada faktorů, mimo jiné klimatické podmínky a také styl jízdy. Zjistěte, co ovlivňuje účinnost baterie plug-in hybridního vozu.

Rychlost

Největší vliv na dojezd vašeho plug-in hybridního vozu má rychlost. Při nižších rychlostech používejte přednostně elektrický režim. Na dálnicích a rychlostních silnicích je důležité nejezdit příliš rychle, aby nedocházelo k výraznějšímu snížení dojezdu.

Styl jízdy a topografie

Styl jízdy a terén mají zásadní vliv na dojezd vašeho plug-in hybridního vozu. Kromě používání režimu Eco, který je jedním z dostupných režimů jízdy, je vhodné jezdit ekologicky: až 15 % spotřeby energie ušetříte plynulou jízdou a používáním rekuperace.

Tepelný komfort a vytápění

Extrémní teplo či mráz ovlivňují chemické reakce v baterii. Snížení dojezdu v důsledku vytápění se může mezi jarem a zimou lišit až o 35 %. Temperování kabiny je jednou z nejúčinnějších možností jak zvýšit dojezd bez ohledu na roční období.

Rekuperace

Rekuperace

Stačí zpomalit a baterie se dobijí

Díky účasti na šampionátu Formule E jsme vyvinuli nejrůznější technologie, například rekuperační brzdění. Podobně jako při brzdění motorem přeměníte při zpomalování kinetickou energii na elektrickou, čímž se dobíjí baterie elektromobilu. Tuto funkci lze aktivovat jednoduchým pohybem řadicí páky.

Režimy jízdy

Režimy jízdy

Vyberte si režim jízdy, který vám nejlépe vyhovuje

Plug-in hybridní vozy DS disponují čtyřmi režimy jízdy:

V režimu HYBRID, který je nastaven jako výchozí, můžete v určitých chvílích jezdit v plně elektrickém režimu a jindy s využitím spalovacího motoru. Je vhodný ve městě i na dálnici a umožňuje optimální využití elektrické energie.

Plně elektrický režim je ideální pro každodenní jízdu po městě. Můžete ujet více než 75 km (cyklus WLTP v závislosti na modelu) bez použití jediné kapky benzinu. Absolutní ticho a výjimečná odezva: zažijte zcela nové pocity z jízdy.

Aktivujte režim SPORT a uvolněte potenciál svého vozu DS E-TENSE. Spalovací motor podává plný výkon za asistence dvou elektromotorů. Okamžité zrychlení: radost z jízdy nemá obdoby.

Režim 4×4 nebo 4WD (u verze E-TENSE 4×4) zlepšuje trakci na vozovce i v náročném terénu. Výkon spalovacího motoru a elektromotorů se rovnoměrně přenáší na všechna čtyři kola, což výrazně zlepšuje přilnavost, ať už na mokrých, blátivých, zasněžených nebo klikatých cestách.

Režimy jízdy
Funkce E-SAVE

Funkce E-SAVE

Rezerva elektrické energie

Funkce E-SAVE udržuje rezervu elektrické energie pro pozdější využití. To oceníte především, jestliže se chystáte zajet do nízkoemisní zóny vyhrazené pro bezemisní vozy.

Mapa na centrálním dotykovém displeji nové DS 7 a DS 9 E-TENSE zobrazuje v reálném čase perimetr dojezdu v plně elektrickém režimu i kompatibilní dobíjecí stanice.

DOBÍJENÍ

Vždy je ten správný čas na dobíjení

Existují různé způsoby dobíjení baterie elektromobilu s různou délkou doby potřebné k dobití baterie.

Dobíjet můžete na místech, kde nejčastěji parkujete: například přes noc doma nebo během dne na pracovišti. Při delších cestách si udělejte čas na krátkou přestávku u rychlodobíjecí stanice. Za 30 minut dobijete baterii na 80 %.

APLIKACE MyDS

Aplikace, která ovládá vše

Ovládejte svůj plug-in hybridní vůz přímo ze svého chytrého telefonu prostřednictvím aplikace MyDS.

Informace o dojezdu

Přímo ze svého chytrého telefonu prostřednictvím aplikace MyDS můžete zjistit aktuální dojezd svého plug-in hybridního vozu. Když se váš vůz dobíjí, vidíte zde rychlost dobíjení a zbývající dobu do plného dobití.

Ovládání dobíjení na dálku

Vzdálená správa vozu umožní pomocí aplikace MyDS zahájit dobíjení či spustit odložené dobíjení, které umožní využívat nejvýhodnější tarif elektřiny.

Temperování kabiny

Funkce temperování kabiny umožňuje spustit vytápění či klimatizaci vašeho vozu. Tato funkce zvyšuje pohodlí a zároveň šetří dojezd elektromobilu, pokud je spuštěna, dokud je vůz připojen ke zdroji elektrické energie.

SVOBODA

OBJEVTE VÝHODY PLUG-IN HYBRIDNÍHO VOZU

Ekologičtější a výkonnější vůz

Plug-in hybridní vozy DS jsou účinné a všestranné: nulové emise ve 100% elektrickém režimu a nízká spotřeba paliva v hybridním režimu. A to vše bez omezení radosti z jízdy.

Do města bez omezení

Plug-in hybridní vůz vám dává svobodu jízdy po městě bez ohledu na případné nízkoemisní zóny.

Vlastní daňové pásmo

Plug-in hybrid přináší úsporu již od okamžiku první registrace. Při prodeji nového plug-in hybridního vozu je poskytován bonus a může být rovněž osvobozen od silniční daně.

Nižší spotřeba paliva

Díky elektromotoru spotřebuje plug-in hybridní vůz méně paliva než jeho ekvivalent se spalovacím motorem. Se svým plug-in hybridním vozem DS 7 CROSSBACK E-TENSE nebo DS 9 E-TENSE díky tomu dojedete dál.

Právní ustanovení  ¹Elektromobily: Uvedené hodnoty dojezdu a spotřeby elektrické energie odpovídají zkušebnímu protokolu WLTP, na jehož základě jsou od 1. září 2018 homologovány nové vozy. Mohou se lišit v závislosti na reálných podmínkách používání a různých faktorech, jako jsou: rychlost, tepelný komfort ve voze, styl jízdy a venkovní teplota. Doba dobíjení závisí zejména na výkonu integrované palubní nabíječky, na nabíjecím kabelu a na typu a výkonu používané dobíjecí stanice. Více informací zde. Plug-in Hybridy: Uvedené hodnoty spotřeby paliva, emisí CO₂ a dojezdu jsou měřené podle metody WLTP (nařízení EU 2017/948). Od 1. září 2018 jsou všechna nová vozidla homologovaná podle celosvětově platné metodiky testování spotřeby paliva a emisí CO₂ pro osobní a lehké užitkové vozy WLTP. Protokol WLTP nahrazuje doposud používanou evropskou metodu měření NEDC. Hodnoty spotřeby paliva, emisí CO₂ a dojezdu naměřené v rámci nového zkušebního cyklu WLTP lépe odpovídají reálným podmínkám provozu, proto jsou ve většině případů vyšší než hodnoty naměřené metodou NEDC. Mohou se lišit v závislosti na reálných podmínkách používání a různých faktorech, jako jsou: četnost dobíjení, styl jízdy, rychlost, úroveň výbavy a doplňková výbava, typ pneumatik, tepelný komfort ve voze či venkovní teplota. Podrobnější informace získáte u svého koncesionáře DS.