December 12, 2023

JEAN-ÉRIC VERGNE PŘEVZAL VŮZ DS 7 E-TENSE 4×4 360 UPRAVENÝ JEMU NA MÍRU

JEAN-ÉRIC VERGNE PŘEVZAL VŮZ DS 7 E-TENSE 4×4 360  UPRAVENÝ JEMU NA MÍRU

• Mladý otec a dvojnásobný šampion Formule E Jean-Éric Vergne přechází z vozu DS 4 E-TENSE 225 na DS 7 E-TENSE 4×4 360.
• Tento vůz DS 7 E-TENSE 4×4 360 byl s pomocí designerského studia DS DESIGN STUDIO PARIS a divize DS Performance upraven přímo jemu na míru.

Šampion Formule E, ambasador společnosti DS Automobiles, ale také od nedávna otec Jean-Eric Vergne nyní řídí vůz DS 7 E-TENSE 4×4 360. Studio DS DESIGN STUDIO PARIS styl vozu stejně jako v případě modelu DS 4 E-TENSE 225, se kterým jezdil dříve, upravilo a ten tak získal exkluzivní vzhled.

Personalizace exteriéru je výsledkem práce týmů značky, které se v rámci „hledání čisté harmonie“ snažily zrealizovat přání řidiče, aby byl vůz jedinečný. Návrh, který připravilo DS DESIGN STUDIO PARIS, byl následně realizován v dílnách DS Performance.

Dvoubarevné provedení, které se již objevilo u konceptů DS AERO SPORT LOUNGE a DS E-TENSE PERFORMANCE, nenásilně kombinuje originální saténově šedý odstín s černým lakem, který přechází ze střechy na kapotu. Saténově šedý odstín – s metalickými a minerálními akcenty – pokrývá celou přední část a poté postupně přechází v pruhy v obvyklém odstínu Šedá Laqué, která je v nabídce určené zákazníkům modelu DS 7 E-TENSE 4×4 360.

Celek umocňují jemné grafické prvky na předním nárazníku, připomínající technologický podpis DS LIGHT VEIL, který propouští světlo denních světel skrze odstín karoserie. Tyto mírně kontrastní pruhy umocňují dynamiku přední části vozu DS 7 E-TENSE 4×4 360.

Personalizace se uplatňuje také na vnějších zpětných zrcátkách, které získaly stejnou dvoubarevnou šedo-černou úpravu tvořenou dvěma materiály, saténovým a lakovaným. Dynamický efekt podtrhuje řada pruhů použitých střídavě na bocích, které díky střídání odstínů a materiálů vytvářejí efekt rychlosti.

Exkluzivní design dotváří znak na kapotě s logem „JEV“ a logo „JEV 25“ (závodní číslo, které odkazuje na den jeho narození) na předních dveřích.

Tento model DS 7 je poháněn plug-in hybridním motorem o výkonu 360 k. Dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 5,6 s a nabízí rovněž dojezd ve 100% elektrickém režimu 57 km v kombinovaném cyklu WLTP.

„Tento jedinečný model DS 7 E-TENSE 4×4 360 je výsledkem spolupráce mezi divizí DS Performance a designerským studiem DS DESIGN STUDIO PARIS. Vůz, který byl navržen pro našeho ambasadora a dvojnásobného šampiona Formule E Jeana-Erica Vergneho, ztělesňuje spojení mezi závodní dráhou a silnicí a je symbolem lásky k automobilovým závodům.“

Eugenio Franzetti, ředitel DS Performance

„Zaměřili jsme se na dvoubarevnou úpravu kombinující dva materiály, abychom dodali vozu další nádech dynamiky vytvořením saténově šedé plochy s metalickými detaily, která kontrastuje s hloubkou našeho standardního odstínu Šedá Laqué. Vůz DS 7 E-TENSE 4×4 360, který bude řídit Jean-Eric Vergne, je sice jedinečný, ale tento typ projektu vždy představuje tvůrčí příležitost pro náš další vývoj.“

Vincent Lobry, vedoucí oddělení designu CMF společnosti DS Automobiles