PŘEJÍT NA OBSAH
Sedany
Nabízíme vám cestu v první třídě ve našich sedanech
Elegantní design, rafinovaná silueta: DS 9 a DS 4 vám poskytnou výjimečný komfort
DS 4
Představujeme vám kompaktní sedan DS 4, elegantní vozidlo s aerodynamickým profilem, stejně vhodné pro městskou dopravu i dlouhé cesty. S výkonem motoru od 130 do 225 koní je kompaktní sedan DS 4 k dispozici v plug-in hybridní verzi, benzínové nebo naftové provedení. Nabízí široký výběr interiérových a exteriérových variant a možností personalizace, zejména co se týče kol. Objevte také technologické inovace pro pohodlí a bezpečnost: autonomní řízení, noční vidění s detekcí chodců atd.
DS 9
Objevte nový sedan DS 9, automobil spojující eleganci a pohodlí s délkou až 5 metrů. K dispozici s plug-in hybridním pohonem (E-Tense), všechny modely jsou vybaveny automatickou převodovkou. Kromě elegantního interiéru s jemnými materiály je DS 9 vybavena nejlepšími prvky pro zvýšení pohodlí ve vozidle: vyhřívaná, masážní a ventilovaná sedadla. Vychutnejte si také inovativní technologii Hi-Fi FOCAL Electra ® pro mimořádný zážitek z akustiky.
DALŠÍ INFORMACE O AUTOMOBILECH TYPU SEDAN
Prohlédněte si nejčastěji kladené otázky
Co je to sedan?
Tento automobil má svůj původ v německé hlavním městě, Berlíně, kde byl vyroben. Berlína (sedan) je nízké, středně velké vozidlo o délce mezi 4 a 5 metry, s 5 dveřmi a minimálně 4 místy uvnitř. Víceúčelová, berlína je vhodná pro dlouhé cesty, ale také pro rodinné výlety díky své prostorné kabině.
Proč si koupit automobil typu sedan?
Berlína je automobil vyšší třídy, obvykle vybavený nejnovějšími technologiemi, aby poskytl řidiči nejlepší zážitek z jízdy. Nabízí bezpečnou a uklidňující jízdu jak pro řidiče, tak i pro cestující. V profesionálním použití je berlína často preferovaným modelem pro řidiče služby VTC.
Dvoudvéřový nebo třídveřový sedan: Co je mezi nimi jiného?

Sedan může mít dvě formy karosérie, která je rozdělena do několika částí: dvoudvéřový nebo třídvéřový.

Berlína s třemi oddíly

Tato kategorie sedanu je rozdělena do 3 částí: motorový prostor pod kapotou, interiér a kufr. Tento typ vozidla nemá hatchback, ale má pevné dveře kufru.

Berlína s dvěma oddíly

Na rozdíl od modelu s třemi částmi je dvoudvéřová berlína složena ze 2 částí: motorový prostor a interiér, který je spojen s kufru. Tento model má tedy hatchback, který otevírá jak zadní okno, tak dveře kufru. Jedná se o nejběžnější model sedanu.

Jaké jsou různé modely sedanů?

Silniční sedan:

Jeho dobrá stabilita na silnici ho činí vozidlem par excellence pro dlouhé cesty a umožňuje mu pohodlně překonávat kilometry. Obvykle blízký délce 5 metrů, silniční sedan je vybaven prostorným a přívětivým interiérem. Jeho délka také umožňuje významný objem kufru.

Kompaktní sedan:

Kompaktní sedan se nachází mezi městským autem a tradičnějším sedanem. Na rozdíl od sedanů se třemi oddíly mají kompaktní vozy s dvěma oddíly velký svislý hatchback vzadu. Univerzálnost kompaktního sedanu z něj činí vozidlo vhodné jak pro město, tak i pro dlouhé cesty.

Kupuji nový sedan: Jaký pohon si vybrat?

Při nákupu nového sedanu máte na výběr mezi spalovacím motorem a elektrickým pohonem. Benzínová a naftová auta mají výhodu většího dojezdu než elektrická vozidla. Naopak elektrická vozidla jsou ekonomičtější co se týče paliva a ekologičtější.

Ve společnosti DS Automobiles zahrnuje nabídka nových sedanů vozy s benzínovým nebo naftovým motorem, ale také s plug-in hybridním pohonem, všechny dostupné s automatickou převodovkou. Výhoda nabízet modely sedanů s hybridním pohonem spočívá v kombinaci spalovacího a elektrického motoru. Tato kombinace z něj dělá nejen ekonomičtější vozidlo co se týče paliva, ale také odolné a autonomní na silnici. Je také možné vybrat si výkon motoru podle vašich potřeb: od 130 koní do 360 koní.