June 6, 2019

DS 3 CROSSBACK: AVANTGARDNÍ STYL A ŠPIČKOVÉ TECHNOLOGIE V KOMPAKTNÍM BALENÍ

DS 3 CROSSBACK:  AVANTGARDNÍ STYL A ŠPIČKOVÉ TECHNOLOGIE  V KOMPAKTNÍM BALENÍ

DS 3 CROSSBACK obohacuje modelovou nabídku prémiové francouzské značky DS o vysoce atraktivní a stylový kompaktní crossover, který v sobě koncentruje veškeré know-how společnosti DS Automobiles.

Zatímco DS 7 CROSSBACK byl pro značku novým impulzem a rychle jí pomohl se díky svým kvalitám etablovat mezi zavedenou prémiovou konkurenci, nyní se portfolio rozrůstá o další vzhledově atraktivní a špičkovými technologiemi nabitý kompaktní model DS 3 CROSSBACK. Ten přináší do svého segmentu ve všech ohledech čerstvý vítr, ať už jde o design, materiály, zpracování, technologie či techniku, které vévodí progresivní čistě elektrická verze E-TENSE.

 

Avantgardní design se smyslem pro detail

DS 3 CROSSBACK je dlouhý 4,12 m a má tedy kompaktní rozměry, díky kterým je přímo předurčen k pohodlnému pohybu ve městě. Díky propracovaným tvarům z něj však na první pohled sálá i jeho silná osobnost. Z výrazné masky chladiče DS Wings, světel pro denní svícení s LED diodami a úzkých světlometů DS Matrix LED Vision čiší nejen charisma, ale také smysl pro progresivní inovace. Prémiový charakter vozu DS 3 CROSSBACK podtrhuje celá řada jedinečných detailů, jako jsou například neviditelné okenní lišty, výsuvné kliky nebo čistá linie střechy, kterou neruší ani anténa. DS 3 CROSSBACK je důkazem, že ty skutečné emoce ve vás vyvolá jedině vůz, který skloubí design s těmi nejmodernějšími technologiemi.

 

High-tech výbava a technologie

Díky své výbavě a použitým technologiím ční DS 3 CROSSBACK nad zvyklostmi svého segmentu. I v této třídě, která je známá náročnou klientelou, je DS 3 CROSSBACK jedinečným úkazem, který v kompaktním městském balení disponuje takovými technologiemi, které nejsou obvyklé ani o několik tříd výše, nebo se dokonce objevují vůbec poprvé. Mezi exkluzivní výbavu patří třeba plně digitální kokpit či celá řada asistenčních prvků, ať již bezpečnostních či komfortních. Doslova nejviditelnějším příkladem jsou světla DS MATRIX LED VISION v kombinaci s technologií Matrix Beam. Jejich světelné paprsky se automaticky přizpůsobují okolnímu prostředí, takže řidiči mohou mít trvale rozsvícena dálková světla, aniž by docházelo k oslňování ostatních účastníků silničního provozu. DS 3 CROSSBACK je jediné auto ve své třídě, které takové osvětlení nabízí.

 

Bezpečnost a komfort vždy na prvním místě

Z dalších použitých technologií stojí za zmínku zejména DS DRIVE ASSIST, díky kterému DS 3 CROSSBACK zvládá poloautonomní řízení úrovně 2. Tento systém využívá multifunkční kameru a radar a spojuje adaptivní tempomat vybavený funkcí Stop and Go s asistentem udržování polohy v jízdním pruhu. Mimořádně užitečný pro pohyb ve městě je i parkovací asistent DS PARK PILOT, který zvládne vůz sám zaparkovat, aniž by řidič musel ovládat volant či pedály. Další novinkou v segmentu je Active Safety Brake. Jedná se o systém automatického nouzového brzdění, který dokáže při snížené viditelnosti detekovat nejen jiná vozidla, ale také chodce a cyklisty, a funguje při rychlostech od 5 do 140 km/hod.

 

Elegantní, ale také praktický

Prostor pro cestující je velkorysý a dobře promyšlený. DS 3 CROSSBACK nabízí dostatek úložného prostoru, místo pro nabíjení telefonu, držáky na nápoje a posuvnou loketní opěrku. Zadní lavice, dělená v poměru 2/3-1/3, umožňuje po sklopení zvýšit objem zavazadlového prostoru z 350 na 1 050 litrů, což je vzhledem ke kompaktním rozměrům vozu nečekaně velká hodnota. Interiér je však zároveň výjimečně elegantním místem, které kombinuje ty nejkvalitnější materiály s inovativními designérskými řešeními. Díky velkolepé středové konzole s dotykovými ovládacími prvky, středovým a bočním větracím otvorům nebo vhodnému umístění displejů se posádka okamžitě ponoří do luxusního tlumeného technologického prostoru, kde se bude dobře cítit.

 

Oáza ticha a klidu

Velká pozornost byla při vývoji DS 3 CROSSBACK věnována i akustickému komfortu a zvukové izolaci. Tomu bylo podřízeno i několik technických řešení, jako je například zvětšení tloušťky plechu dveří či použití zesíleného skla a akustického čelního skla. Vývojáři značky DS rovněž prohloubili partnerství s francouzskou společností Focal, která výhradně pro modely DS vyvinula systém Electra®. U DS 3 CROSSBACK zahrnuje celkem 12 reproduktorů a zesilovač o výkonu 515 W. Díky tomu má tento model naprosto unikátní akustický podpis na úrovni nejlepšího koncertního sálu.

 

Ruční práce a exkluzivní zpracování

Jedním ze stavebních kamenů identity značky DS je téměř posedlost smyslem pro detail a nebývalé zapojení ruční řemeslné práce do procesu výroby automobilu. To samozřejmě platí i pro DS 3 CROSSBACK. V interiéru jsou k nalezení pro DS již charakteristické motivy hodinkového pásku (Bracelet) na kožených sedadlech, čalouněná palubní deska a samozřejmě ve světě automobilů zcela jedinečné ozdobné perlové prošití. Není divu, že zpracování některých těchto prvků vyžaduje zvláštní řemeslné dovednosti. Například způsob tvarování kůže nemůže provádět stroj, a tak kožeé0 provedení celého volantu nebo motiv hodinkového pásku na sedadlech provádí čalouničtí mistři ručně.

 

Nechte se inspirovat – 5x jinak

DS 3 CROSSBACK nabízí pět variant interiéru, které jsou nazvány Inspiracemi. Díky nim si každý vytvoří takové prostředí, které je mu nejbližší a dojde k dokonalému prolnutí světa řidiče s jeho vozem. Pro inspiraci DS MONTMARTRE je typická střídmost, když v interiéru dominuje černá, kombinovaná s látkovým čalouněním Pur Basalte na palubní desce a na dveřních panelech. Inspirace DS BASTILLE představuje ideální příležitost k tomu, abyste pomocí vozu vyjádřili svou osobnost – vždyť máte k dispozici působivé materiály, bronzové povrchy a třeba i gilošování se saténově chromovaným motivem „Clous de Paris“. Inspirace DS PERFORMANCE Line zase kombinuje sportovní vzhled s elegancí, a tak kromě leskle černé masky chladiče najdete v interiéru dekorativní prvky z Alcantary. To inspirace DS RIVOLI odkazuje na luxusní ulici Rivoli a prestižní prostředí okolní elegantní pařížské čtvrti. Toho je docíleno použitím chromu a světlým interiérem. Poslední inspirací je DS OPERA, která na posádku silně zapůsobí prestiží slavné pařížské opery Garnier. Na sedadlech jsou použity prvky v černé kůži Nappa a motiv hodinkového pásku (Bracelet), na palubní desce či sedadlech je použito ozdobné perlové prošití.

 

Dynamika ruku v ruce s komfortem i ekologií

Nové SUV značky DS je prvním vozem postaveným na „multi-energy“ platformě CMP skupiny PSA, která je vhodná pro různé druhy pohonů. Díky tomu si u DS 3 CROSSBACK nemusíte vybírat mezi komfortem a dynamikou – dostanete vždy to nejlepší z obou světů. V benzinové verzi je k dispozici motor PureTech 100 se šestistupňovou manuální převodovkou, výkonnější motory PureTech 130 a 155 jsou standardně vybaveny osmistupňovou automatickou převodovkou. Stejně je tomu i u dieselových motorů BlueHdi 100 a 130. Všechny tyto motory – tříválcové v případě benzínu a čtyřválcové u dieselu – jsou přeplňované a poskytují vysokou úroveň výkonu a současně nízkou spotřebu.

 

Čistě elektrická verze DS 3 CROSSBACK E-TENSE

Seznamte se s průkopníkem: DS 3 CROSSBACK E-TENSE je první čistě elektrický vůz značky. DS při jeho vývoji samozřejmě nerezignovalo na žádnou z oblastí, díky kterým je DS 3 CROSSBACK tak výjimečný, a tak nabízí stejnou úroveň výbavy či komfortu, jako verze s konvenčním pohonem. Automobil disponuje baterií o kapacitě 50 kWh a elektromotorem o výkonu 100 kW. Díky tomu je schopen zrychlit z klidu na 100 km/hod za pouhých 8,7 sekundy a jeho jízdní vlastnosti těží z nízko položeného těžiště, neboť baterie jsou integrovány do podlahy vozu. Dojezd čistě elektrické verze je 320 km a baterii lze u rychlodobíjecí stanice dobít na 80 % kapacity za pouhých 30 minut. V neposlední řadě má 100% elektrická verze DS 3 CROSSBACK E-TENSE k dispozici také speciální odstín Crystal Pearl.

 

Exkluzivní služby Only You

Majitelům DS 3 CROSSBACK jsou k dispozici i služby programu Only You, který je určen pro všechny zákazníky značky. Díky mobilní aplikaci MyDS App se mohou kdykoliv spojit se svým vozem DS a v případě potřeby lze i telefonicky kontaktovat asistenční centrálu. Aplikace sloužící jako osobní účet zákazníků DS a poskytuje rovněž přístup k palubní dokumentaci, umožňuje sledovat historii cest či dostávat upozornění na nutnost provedení pravidelné údržby. Lze si přes ni také zařídit schůzku v DS či si dokonce objednat službu soukromého řidiče DS Valet, který je k dispozici během údržby vozu DS nebo při předání nového vozu DS. Součástí programu Only You je také DS Assistance – služba, která se v případě poruchy nebo nehody postará o vše potřebné.