November 23, 2021

DS 3 CROSSBACK E-TENSE: VĚTŠÍ DOJEZD

DS 3 CROSSBACK E-TENSE: VĚTŠÍ DOJEZD

• DS 3 CROSSBACK E-TENSE, jediný 100% elektrický model ve svém segmentu, dosahuje po vylepšení určitých prvků o téměř 7 % většího dojezdu, tj. 341 km v kombinovaném cyklu WLTP.
• Technický vývoj zvyšuje dojezd v reálném provozu.
• DS 3 CROSSBACK E-TENSE využívá vynikající francouzské know-how společnosti DS Automobiles v oblasti elektrifikace, díky němuž značka získala čtyři tituly ve Formuli E.

Díky strategii elektrifikace, kterou společnost DS Automobiles uplatňuje od svého vzniku, je multienergetickou značkou s  nejnižšími průměrnými emisemi CO2 v Evropě (100,2 gramů CO2 na kilometr na vozidlo registrované v první polovině roku 2021 podle cyklu WLTP), přičemž podíl elektrifikovaných vozů tvoří v její nabídce více než jednu třetinu. Tato strategie se zrychluje: od roku 2024 budou všechny nové modely DS Automobiles výhradně 100% elektrické.

 

DS 3 CROSSBACK E-TENSE, první 100% elektrický model v nabídce se vyvíjí. Vůz, který je na trhu od roku 2019, má nyní dojezd 341 km podle kombinovaného cyklu WLTP, což představuje nárůst o téměř 7 %.

Při vývoji bylo prioritou reálné používání modelu DS 3 CROSSBACK E-TENSE. Vylepšeno bylo zejména tepelné čerpadlo, které získalo čidlo vlhkosti pro zvýšení účinnosti. Tepelné čerpadlo, které je součástí standardní výbavy, vyrábí teplo kompresí a tím vytváří horký vzduch. Díky tomu se výrazně snižuje potřeba energie.

Výsledkem neustálého vývoje a průběžných diskusí s vítězným týmem Formule E, který spadá do stáje DS Performance, je také optimalizace převodového poměru pro zvýšení účinnosti vozu DS 3 CROSSBACK E-TENSE.

K nárůstu dojezdu v reálném provozu dochází také díky použití nových 17palcových pneumatik třídy A, které vyvinula značka Continental. Pneumatika Continental EcoContact 6 Q, která je v nabídce v rozměru 215/60 R17 96H, je vyrobena za využití nové špičkové směsi oxidu křemičitého, která zlepšuje valivý odpor a snižuje emise hluku.

V České republice se DS 3 CROSSBACK E-TENSE prodává za cenu od 1 055 000 Kč s palubní nabíječkou 11 kW, která umožňuje třífázové dobíjení.