DS X E-TENSE

DS X E-TENSE

19/08/2019

SEN PRO ROK 2035

Auto „lehké jako pírko“ a „tiché jako vánek“, stvořené z vize svých tvůrců pro ty z vás, pro které jsou auta vášní.

DS X E-TENSE JE ASYMETRICKÁ

Zamyšlení nad automobilem snů pro rok 2035 vede společnost DS Automobiles k vytvoření asymetrického konceptu se třemi sedadly založeného na jedinečném spojení dvou vozů v jednom. DS X E-TENSE umožní výběr režimu řízení odpovídajícímu aktuálním potřebám.

59071.252

Díky nové technologii je karoserie vozidla schopna obnovit svůj původní tvar po nárazu, zatímco konfigurace přední mřížky a chlazení DS X E-TENSE se přizpůsobují požadavkům řidiče. Světelný závěs DS LIGHT VEIL přizpůsobuje jas světla potřebám cestujících i samotného automobilu a jeho okolí.

59069.252

INOVATIVNÍ TECHNOLOGIE

Oba motory, které jsou umístěny na přední nápravě, jsou zdrojem veškeré energie DS X E-TENSE a poskytují skvělou reakční odezvu. Pro běžné užití na vozovce je k dispozici výkon 400 kW (540 koňských sil), který se v režimu „okruh“ zvýší až na 1 000 kW (1360 koňských sil) a umožní řidiči naplno si vychutnat vynikající systém odpružení vytvořený technickým týmem DS Performance v programu DS Formule E. Podvozek z uhlíkových vláken je umístěn na inovovaných pružinách a torzních tyčích, zatímco trakce, přilnavost a brzdění jsou řízeny vyspělým aktivním systémem navrženým pro optimalizaci výkonu pro každý typ povrchu vozovky.

RADIKÁLNĚ ODLIŠNÝ ZÁŽITEK

59054.252

Výklopné dveře dekorované kombinací uhlíkových vláken a kůže otevírají přístup do kabiny vozu. Na první pohled zaujme trojúhelníková architektura předního sedadla, které se dokonale přizpůsobí postavě řidiče stejně jako sedadla v závodních speciálech. Kožený volant  se dřevěnými a kovovými prvky je zcela v souladu s hlavním principem značky, která vždy vyznávala vášeň pro automobily. Dvoubarevná kůže Millennium Blue a Navy Blue Aniline je doplněna perlovým prošíváním typickým pro vozy DS. Tyto atributy samy o sobě přispívají k příslibu jedinečného zážitku ihned po nasednutí a poskytují řidiči příval adrenalinu, ještě dříve než nastartuje.

PEČUJÍCÍ KABINA

Výklopné dveře doslova vyzývají k usednutí a z řidiče, ať už samotného nebo v doprovodu, se stává pasažér. Pod prosklenou střechou odhaluje asymetrické uspořádání vozu DS X E-TENSE prostor, kde je cestující usazen v komfortní kapsli – odvětrávaném sedadlu s výborným bočním vedením, vybaveným masážní funkcí. Sedadlo prostupuje celou kabinou a na svém vrcholu je zdobeno imitací ptačího peří. Cestování se zapojeným autonomním režimem je výjimečný zážitek, kdy do hry vstupují jiné smysly než hmat. Vnitřní prostor evokuje koncertní síň věnovanou potěšení z poslechu, a to vše pod taktovkou značky FOCAL. Přístrojová deska se stává centrem hudební produkce: adaptabilní reproduktory sledují pohyb posluchače a přizpůsobují tok zvuku jeho aktuální pozici.